İade ve İptal Şartları

Firmamızda satılan tüm ürünler gönderilmeden önce kontrol edilerek kargoya teslim edilir. Gönderileriniz sigortalı olarak size ulaşır. Teslimat anında üründe herhangi bir yırtılma, kırılma veya benzer sorun görürseniz ürünü teslim almayarak kargo sorumlusuna iade ediniz.

Ürün Teslimatı

Ürün teslimatları 2 iş günü içerisinde kargoya verilir ve ortalama 3 iş günü içerisinde kargo ile teslimatı gerçekleştirilir.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

  • İadeler, ürün teslim tarihinden itibaren 3 iş günü içerisinde yapılmalıdır.
  • İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
  • Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
  • İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.
  • Siparişinizi kargolama sürecinden önce iptal etmek isteminiz durumunda destek@hizmetelektronik.com adresine eposta göndererek sipariş numaranızla birlikte iptal talebinizi bildirmelisiniz.

» İademi hangi adrese göndereceğim?

Siparişinizin iadesini almış olduğunuz kargo paketinin üzerinde yazan adrese ücretsiz olarak size ürünün teslim edildiği kargo firması üzerinden gönderebilirsiniz.

» İade ettiğim ürünün ödemesi ne zaman yapılacak?

Müşteri hizmetleri departmanımıza gelen ürünlerin, iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler 30 iş günü içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 5 iş günü içerisinde hesaba yansımaktadır.

» Tutar iadem neden taksit taksit yapılıyor?

Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin, tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi, taksitli olarak kartınıza yansıtılmaktadır.